Переробка пластика – це забота про середовище навколишнього середовища

Пластик – один із найпопулярніших матеріалів у світі, адже завдяки наявності, доступній ціні та різноманітності, з нього можна виготовити найрізноманітніші вироби для різних галузей. Однак, чим більше виробляється, тим більше відходів варто очікувати і вже не один рік остро стоїть питання про забруднення середи пластиком. Звичайно, відмовитися від цього матеріалу важко, але можна занятися переробкою пластика. Ведь чистий навколишній мир – це здоров’я і щасливе майбутнє планети і наших дітей.

Чому потрібна переробка пластикових відходів і все чи можна переробити?

Главний мінус пластика – тривалість його розкладів, яка складається в середньому 150-500 років. Тому правильна переробка пластмассы допомагає: 

 • Сократити кількість відходів, адже щорічно використовується 13 мільярдів пластикових бутилок;
 • економить ресурси; 
 • увеличивать ринок вторсир'я та забезпечувати подальше виготовлення нових речей; 
 • зробити цей мир чище і покращити екологічну ситуацію.

Существует безліч видів пластики, які відрізняються своїм складом, сферою застосування та навіть ступенем безпеки для навколишнього світу. Тому пластикові вироби обов'язково маркуються треугольником, всередині якого розміщена цифра, що вказує на вид пластика. Більшість цих видів підлягає переробці і може використовуватися повторно, але не буває, що пластик для переробки не підходить. Наприклад, пластикові стаканчики для кави, які маркуються цифрою 7, підлежать виключно утилізації. Но наша компанія нацелена на то, щоб використовувати у своєму виробництві виключно підлягаючий переробці пластику.

Якие існують способи утилізації пластикових відходів

Поскольку пластику, як складний матеріал з хімічним полімерним складом, вимагає особливих умов для утилізації та переробки, це зазвичай займаються спеціалізованими заводами. Залежно від виду пластику, він може перероблятися певним чином:

 • Механічний ресайклінг пластмасс – класичний метод переробки, при якому не потрібно мати дорогостояще обладнання та дає змогу створювати сир для торцевого використання.
 • Гідроліз використовується реже, оскільки такий спосіб переробки досить дорогий і витратний за часом.
 • Метаноліз також дорогий спосіб утилізації пластмаси та при його використанні все сире повинно бути ретельно очищено.
 • А ось гліколіз вважається майже безповоротним і не вимагає такої ретельної очистки, що переробляється, але таке вторсирування в харчовій промисловості використовувати неможливо.
 • Ще один спосіб переробки – піроліз, але при такому виробництві вторсир’я виділяються токсичні речовини.

Беззусловно, існують та інші способи – як дорогі, так менш затратні. Однак найчастіше у нас в країні при переробці прибігають до переробки пластмас – це і безпечно, і доступно за ціною, і дозволяє використовувати торсирування в різних сферах. На першому етапі ресайклинга пластика його сортують і очищають від забруднень, а потім попередньо подрібнюють. Снова очищають і сушат, після чого відправляють в термічні установки для отримання однородної маси – рециклата. Після цього з розплаву через грануляційні установки роблять або гранули, або відразу ж вторинну продукцію.

Пластик – переробка і подальше використання

Переробка однієї пластикової бутилки здатна економити стільки енергії, скільки необхідно для 6-годинної роботи лампочки потужністю 60 Вт. А якщо участь, що кожен рік утилізується близько 13 мільярдів пластикових бутилок, то переробка допоможе серйозно економити енергію і значно знизити рівень забруднення зовнішньої середовища. К тому же, вторсирье на самому деле дуже функціональне. З того же створеного через рециклінг пластику можна зробити: 

 • пластикові матеріали – різноманітні меблі, канцелярські товари, емкости для побутової хімії, будівельні матеріали та прочее товари житового та будівельного призначення; 
 • одежда – і так, із зовнішньої пластики роблять всім добре відомий поліестер, а також нейлон, органзу та навіть штучний шелк. Більше того, багато світових брендів, такі як Nike, Adidas, H&M і прочіе час від часу випускають колекції з тканей, створених в останній утилізації пластики; 
 • мебель – з вторсир'я роблять стулья, стульчики, кухонні гарнітури та прочі вироби.

Наука не стоїть на місці, розробляються нові способи використання пластикового вторсир'я регулярно. Ось в Голландії розробили технологію, що дозволяє створювати дорожне покриття з переробленого пластика.

Компанія Plastic’s Craft також займається переробкою пластику в Харькові та виробництвом із вторинних виробів, контейнерів та прочих виробів. Для нас дуже важливо не тільки забезпечити своїх клієнтів якісним, безпечним і безпечним товаром, але і робимо все можливо, щоб наші діти мали можливість жити на чистій планеті. Тому ми використовуємо пластик, утилізацію якого можна провести, а також самі даємо вторую життя цим матеріалом, щоб берегти ресурси та менше завантажувати навколишню середу.

Написать отзыв